Psí sporty

Na stránce se pracuje, brzy bude plná informací pro vás 🙂

Agility

Agility patří mezi nejznámější psí sporty u nás a není divu, protože čeští agiliťáci patří i ve světě mezi ty nejúspěšnější. Pes překonává parkur s očíslovanými překážkami, psovod běží s ním a navádí jej slovně i ukazováním rukou a pohybem těla. Cílem je, aby pes překonal bezchybně překážky ve správném směru, pořadí a v co nejlepším čase. Běhá se ve třech velikostních kategorií dle kohoutkové výšky psa – small (psi pod 35 cm), medium (od 35 do 42,99 cm) a large (43 cm a vyšší). Týmy tvořené psovodem a jeho psem jsou rozděleny do tří skupin dle výkonnosti, a to A1 (začátečníci), A2 (pokročilí) a A3 (profesionálové).

Klub agility České republiky

Biatlon se psem

„Člověčí“ biatlon zná asi každý. Dog biatlon je poměrně nový sport, kdy psovod běží se psem v postroji připnutým k opasku. Ke střelbě jsou využity bezpečné laserové pušky, které kopírují velikostí a hmotností pravé biatlonové malorážky, nevydávají však žádný zvuk (pokud má váš pejsek reakci na střelbu, není to tedy překážkou!). Na závodech si můžete vybrat kategorii sprint (3 x 600 m okruh) nebo enduro (3 x 3 km okruh).

Více informací o tomto sportu najdete na webu Běhejsepsem.cz.

Bikejøring

Jízda na kole s jedním psem v postroji, který je připnutý do odpruženého vodítka o délce 2,7 metru. Je to nejrychlejší individuální tahací disciplína, průměrná rychlost se pohybuje až k 35 km/h. Délka závodní trati bývá 4 – 8 km.

Bull sporty

Canicross

Coursing

Dogdancing (tanec se psem)

Dog diving

Dogfrisbee

Dog puller

Dog racing

Dogtrekking

Dostihy

Flyball

Hoopers

Lovecká kynologie

Mantrailing

Mondioring

Mushing (psí spřežení)

Nosework

Obedience

Pasení

Scooterjøring

Skijøring

Služební kynologie

Sportovní kynologie

Treibball

Triatlon se psem

Weight pulling

Záchranářská kynologie