Zajímavosti

Běhejme a pomáhejme útulkům

Běhejme a pomáhejme útulkům je projekt, který díky finančním darům od laskavých lidí mění životy nešťastným zvířatům. Činnost tohoto skvělého projektu sleduji od jara 2017, kdy jsem se poprvé zúčastnila běhu pro útulky v pražské Stromovce. Dovolte mi ho blíže představit. Mimo jiné vám také napovím, jak můžete přispět i vy a čím byste mohli pod stromečkem udělat radost milovníkům psů.

Běhejme a pomáhejme!

Projekt dnes zlepšuje život zvířatům v celé republice, na začátku se jednalo o komorní záležitost. Za zrodem stojí Petr Sokolík, velký milovník zvířat, který přemýšlel, jak pomoci útulkům. K nápadu uspořádat na podporu opuštěných psů běh ho přivedl článek o tom, jak Zdeněk Svěrák zakládal Běh pro Paraple.

Pozval proto pár svých přátel do Stromovky. Záměrem bylo zaběhnout si 4km okruh a vybrat od každého zúčastněného 100 Kč. Běžců se tehdy sešlo 26 a dali dohromady 4000 Kč. Z běhu se pak stala tradice. Lidé ho mezi sebou sdíleli, a tak se každý rok sešlo více a více zájemců. Od roku 2017 se běhy konají v mnoha dalších městech. Po běhu následuje kulturní program plný písniček a ukázek různých psích sportů. Do akcí se zapojují i známé osobnosti. Vybrané peníze se spravedlivě rozdělují mezi předem vybrané útulky a spolky pro opuštěné či týrané pejsky i kočičky.

Den zvířat

Běh pro útulky pomáhá spolkům v okolí města, kde se událost koná. Pořadatelům to přišlo líto, a tak letos přišli s novým nápadem. K příležitosti Mezinárodního dne zvířat, který v kalendáři připadá na 4. října, uspořádali sbírku s názvem Den zvířat. Přispívat se dalo zasláním peněz na sbírkový účet nebo zakoupením voucheru na Slevomatu. Celkem se vybralo neuvěřitelných 428 689 Kč!

Tip na dárky pro všechny milovníky psů

V rámci projektu vznikl také e-shop s príma věcmi, které ocení nejeden pejskař. Zakoupením trička, tašky, hrnečku nebo náramku přispějete útulkům. Není to super? Vyberte dárek pro kamaráda pejskaře a udělejte mu dvojitou radost – jednu ze samotného dárku, druhou z toho, že jste přispěli na dobrou věc!

Jsem nadšená z toho, jak projekt roste a držím mu palce, aby rostl dál. Psi i ostatní zvířat pro mne znamenají strašně moc a lidí, jako je Petr Sokolík, si neskutečně vážím. Mrkněte na stránky behproutulky.cz a zjistěte více. Věřím, že budete nadšení stejně jako já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.