Recenze

Testujeme pro vás: Kong Quest Critters Bear Large

Většina pejsků miluje interaktivní hračky, u kterých se musí snažit získat vytouženou odměnu. Jsou ideální volbou například pokud potřebujete zabavit psíka o samotě nebo jej zklidnit. Klasický odolný Kong zná už hodně pejskařů, ale viděli jste už jejich roztomilá zvířátka s mnoha plnitelnými otvory? Tato řada se jmenuje Quest Critters a rozhodně potěší všechny aktivní psí čumáčky.

Vyberte si zvířátko

V nabídce je několik druhů zvířátek v různých barvách a velikostech. Já pro svoji chlupatou testerku vybrala fuchsiově růžového medvídka ve velikosti Large. Ten měří 16 x 14 x 4 cm a má pět otvorů vepředu a jeden vzadu. Kromě usmívajících se medvědů je v nabídce žába, sova a kravička. U jednotlivých zvířátek se liší počty a tvary plnitelných otvorů.

Tak medvídek Kong dobrý, ale kde jsou ty pamlsky, paničko?

Co dovnitř? Cokoli!

Přesně tak, jakékoli dobroty, co se vejdou. A kombinacím se meze nekladou. Stejně jako u klasického Kongu, i u „Crittersáků“ se můžete s fantazií vyřádit. Záleží, co má váš hafan rád. Já ráda kombinuji kvalitní psí paštiky či konzervy, granule (ideálně za studena lisované) a kousky ovoce. Pokud chcete, aby hračka zabavila déle, je skvělé ji dát před podáním do mrazáku. Pejsek se pak musí víc snažit, než všechno vyšťourá. V takovém případě může být super náplní i třeba bílý jogurt či tvaroh. Pokud nemáte vybíravce, tak i přidaná zelenina je jednou ze zdravých možností. Kousky vařeného masa či dokonce maso syrové, je-li na něj váš psík zvyklý, jsou top! Pamatujte na to, že čím lákavější dobrůtky, tím lépe pejska zabavíte.

Výhody a nevýhody

Za mě jako velkou výhodu vidím tvar téhle hračky. Klasický kong váleček má sice svoje přednosti, ale má tendence se kutálet a to se ne vždy hodí (například pokud je poblíž gauč či jiná škvíra, kam se může pejskovi schovat). Více otvorů také nabízí více možností variabilního plnění, kdy do každého můžete schovat jinou mlsotu. Nevýhodou pro někoho může ale být menší velikost otvorů, kterým je třeba přizpůsobit použité laskominy – nezastrčíte tam delší tyčky apod. Na žádnou opravdovou nevýhodu jsem zatím po měsíci testování nenarazila. Oproti například Kong Extreme válečku určitě méně vydrží u velkých ničitelů, to však nemám příležitost posoudit. Hračka se bez problémů vymývá a schne. Doporučuji ji pro všechny, kteří hledají kromě klasického kongu alternativu pro prostřídání, aby bylo zase o zábavu víc 🙂

Kde Kong Quest Critters koupit?

Plnitelná Kong zvířátka nejsou tak snadno k sehnání jako klasické kongy. Já našeho méďu zakoupila v eshopu Psíhrátky.cz za 281 Kč a s dodáním jsem byla velmi spokojena. Také to byl jediný eshop, co jsem našla, kde byla možnost si vybrat konkrétní barvu hned při nákupu, což mě potěšilo.

No konečně! Zábava může začít… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.