Recenze

Tréninkové pamlsky? Otestovali jsme „masíčka“ od Akinu

Každý, kdo má pejska, co rád cvičí za dobrůtky, ten ví, že ideální tréninkové pamlsky by měly být malé velikosti, aby se hafan nezdržoval dlouhým žvýkáním, a výrazné chuti a vůně. Najít ty pravé ňaminky na cvičení je někdy těžké, zvláště máte-li psího vybíravce. Přestože zčásti si mlsky na cvičení připravuji sama z vařeného či pečeného masa, ráda s Kájou zkouším i různé tréninkové pamlsky kupované. Důvod je prostý – někdy prostě není čas a chuť na přípravu těch domácích. Proto se snažím mít doma vždy různorodou zásobu balíčků psích ňaminek. Dnes jsme si pro vás s Kájou připravily recenzi tréninkových pamlsků značky Akinu.

Seznamte se s kostkami a lupínky v různých příchutích

Vybírat můžete buď z malých kostiček nebo tzv. lupínků, což jsou malé tenké placičky. Za mě je to super tvar, který se pejskům dobře chytá do tlamky. Lupínky jsou asi 1 cm široké a jsou v nabídce ve dvou příchutích – hovězí s treskou nebo jehněčí s treskou.

Kachní kostky mají cca 0,5 cm. Takže fakt drobounké a hodí se skvěle i pro nejmenší psí prťata. Lososové kostky jsou o něco větší, cca 1 cm, což je pořád ideální velikost pro trénink.

Proč vlastně tolik řeším velikost mňaminek vhodných na cvičení? Jednoduše proto, že u maličkého pamlsku se pejsek nezasekne na přežvykování a může hned pokračovat v přemýšlení či provádění cviku. Třeba pro takový klikrtrénink je to ideální. Navíc učíte-li nový trik, odměňujete hodně často a nechcete pejska překrmit 😉 Důležité taky je, že jsou tyto pamlsky poloměkké, protože tvrdé mlsky může pejsek hůř přijímat a snadněji mu zaskočí. Pozor ale na to, když je necháte pár dní volně na vzduchu (třeba v neuzavřené nádobě doma). Pak postupně tvrdnou. Takže dbejte na to, abyste načatý sáček dobře zavřeli.

Trénujete pomocí klikru? Akinu tréninkové pamlsky mají ideální velikost a konzistenci.

A jak je to se složením? U jednotlivých variant se mírně liší. Vždy je na prvním místě vysoké procento masa doplněné pár ingrediencemi, které zajišťují finální texturu a další vlastnosti. Důležité je, že neobsahují žádné chemické konzervanty a umělá barviva. To je pro mě skutečně podstatný základ. Pro představu zde uvedu jako příklad složení kachních kostek: maso a živočišné produkty (z toho kachní maso min. 94,5 %), bílkovinné extrakty (hrachový protein) 2,5 %, cukry (glycerol) 2,5 %, minerální látky (chlorid sodný) 0,5 %. Obsah hrubého tuku je jen 4 % a ostatní příchutě ho mají podobně nízký. To je pro mě velké plus, jelikož je Kája aktuálně v hubnoucím režimu.

Na co všechno se Akinu tréninkové pamlsky skvěle hodí?

Já rozhodně patřím mezi příznivce odměňování pejska pamlsky, a to jak venku na procházce, tak i doma při posilování žádoucího chování. Hojně využívám odměny formou pamlsků při tréninku venku, ať už se jedná o poslušnost (přivolání, odložení, chůze u nohy apod.) nebo zvykání si na okolní ruchy (třeba nesympatické pejsky nebo děsivé cyklisty). Velký díl dobrůtek padne také na trénink psích triků a plnění čmuchacích deček či hlavolamů. Pro všechny naše aktivity se Akinu pamlsky osvědčily na jedničku.

Na trénink triků jsou Akinu pamlsky ideální 🙂

Praktické uzavíratelné balení je vždy hezky při ruce. Jo a samozřejmě se s ničím nemusím krájet na drobné kousíčky, než jdu na procházku, nebo si jen chci doma pár minut potrénovat. Po odsypání do pamlskovníku se Akinu tréninkové pamlsky nelepí, nedrolí, hezky drží tvar a snadno je rukou rychle vylovím i v náročné situaci. Narozdíl od doma připraveného masa je bez problému využívám do již zmíněných čuchacích deček a různých dřevěných psích hlavolamů, protože mám jistotu, že je nezašpiní a neulepí. Ideální.

Jak Káje chutnalo?

Tyhle dobrůtky Káju moc potěšily, nejraději by si všechny pytlíčky s nima zbaštila hned. Možná i proto, že jsou příjemně voňavé (ale nejsou to žádné smradlavky, co by se slabší povahy bály brát do ruky!).

Na procházky mám vícekomorový pamlskovník, kde si rozděluji pamlsky podle hodnoty (tu samozřejmě určuje zmlsaný psí jazýček) do dvou přihrádek. Vyzkoušené Akinu pamlsky mi u Káji prošly jako ty s vyšší hodnotou, na které ji „utáhnu“ i v těžších situacích, jako je třeba odvolání od psa. Takže věřím, že si na nich pochutnají i náročnější vybíraví hafani.

Na závěr také musím ocenit příznivou cenu. Akinu tréninkové pamlsky koupíte v balení 120 g za 69 Kč, nebo pak ve větším výhodném 400 g balení za 189 Kč.

Chvilka sebeovládání, ale už sem ty masíčka dej!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.