Recenze

Dokonalá láska proti klíšťatům: Otestovali jsme Antiparazitální přírodní zásyp

Už je to pár let, co jsem upustila od používání chemických přípravků proti klíšťatům. Od té doby zkouším a kombinuji různé přírodní možnosti a snažím se přijít na ty nejúčinější. Letos jsem na začátku klíšťové sezony zakoupila dva antiparazitní přípravky od Dokonalé lásky, která se zaměřuje na aromaterapii pro zvířata. A to šampon a zásyp. Vzhledem k tomu, že psici koupu málo, je šampon pro nás spíš takový doplněk. Hlavním bojovníkem proti nezvaným parazitům se tak stal zásyp. Jak se nám osvědčil?

Seznámení s přípravkem Láska 33: Antiparazitální přírodní zásyp pro psy

Rozhodovala jsem se, jestli pořídit zásyp nebo sprej. Sprej si doma vyrábím vlastní rozmarýnový a navíc jsem chtěla prostě zkusit aplikaci zásypu a jeho účinky. Jako bonus pejsek není po aplikaci vlhký a nemusím čekat s hlazením, než zaschne. Další, co mě nalákalo, byl popis výrobce, který sliboval i „zlepšení komfortu alergického zvířete (napomáhá zmírnění pocitu svědění)“. Kája má totiž docela citlivou kůži se sklonem k problémům se svědivostí.

Hlavním lákadlem je čistě přírodní složení bez jakékoli „chemie“. Prášek khaki barvy obsahuje úžasné ingredience: zelený jíl, nimbový sušený extrakt (známý také jako neem), aloe vera barbadensis sušený extrakt a v neposlední řadě i esenciální oleje (cedr Cedrus deodara, rozmarýn Rosmarinus officinalis, meduňka Melissa officinalis, máta Mentha piperita, vavřín Laurus nobilis, muškát Pelargonium graveolens).

Voní fakt krásně bylinkově. Super je, že po nanesení je sice vůně z pejska cítit, ale ne nijak přehnaně a relativně rychle slábne. Nerada totiž čuchám dlouhou dobu silné vůně, zprotiví se mi tak i původně líbivé. A věřím, že psům neustálý výrazný pach čehokoli na sobě také příjemný není. Některé přírodní přípravky na bázi esenciálních olejů jsou z tohoto hlediska na mě příliš výrazné.

Jemňounký prášek v khaki barvě voní velmi příjemně díky obsaženým esenciálním olejům.

Jak na aplikaci

Na aplikaci jsem byla fakt zvědavá, protože jsem si úplně nedokázala představit, jak budu zásyp dostávat do husté dlouhé srsti. A byla jsem mile překvapená, jak snadné to je. Lahvička nemá víčko s dírkami, jak známe třeba od některých lidských pudrů. Takže si prostě trochu směsi nasypu do dlaně a vtírám do srsti až ke kůži. Je třeba dát si trochu práce a pořádně prášek vmasírovat. A to po celém těle, když někde vynecháte, z mojí zkušenosti toho klíštěcí potvory hned využijí. Pozor dávejte na hlavě v oblasti očí. Nikdy nesypejte na hlavu zásyp přímo z lahvičky. Jednou jsem takový zkrat měla a hned jsem musela vyplachovat Káje oči. Naštěstí jí je to nijak nepodráždilo. Ale takhle fakt ne! Možná takto napsaná zní aplikace trochu složitě, ale jakmile si to ozkoušíte, je to fakt bezproblémová rychlovka.

Výrobce uvádí, že aplikaci je nejlépe provádět 1-2x týdně, při celodenním pobytu venku obden. Já reálně psici „posypávám“ během nejsilnější klíšťové sezony tak jednou za 2 dny, případně přidám ještě před plánovaným výletem do hustého porostu. U velkého psa uvádí množství tři lžičky a více. I když nijak nešetřím a sypu štědře, tak zásyp ubývá nečekaně pomalu. Určitě mi vydrží na jednu celou sezonu.

Jako doplněk jsem vyzkoušela i antiparazitální šampon od Dokonalé lásky. Krásně voní a hlavně nevysušuje kůži a ulevuje i od svědění, rozhodně jej doporučuji na koupání v průběhu klíštěcí sezony nebo při odblešování.

Funguje?

To je ta nejdůležitější otázka. Po tříměsíčním testování si konečně troufám vyhodnotit, jak nám antiparazitální zásyp od Dokonalé lásky funguje.

Bydlíme na kraji Prahy a venčím v rozmanitém terénu. Od udržovaného městského parku po zarostlé louky. Řekla bych, že výskyt klíšťat tu máme průměrný. Při výše zmíněné frekvenci používání zásypu Kája donesla domů klíště jen velmi výjimečně.

Nejvíc jsem byla ale zvědavá na „zkoušku ohněm“ u nás na chatě. V tamních lesích poblíž Moravských Budějovic je to totiž hotový klíštěcí ráj. S trochou nadsázky se dá říct, že jen co pes vystrčí hlavu ze dveří, už na něj skočí aspoň dvacet klíšťat. Rozhodla jsem se tedy raději používat na chatě zásyp denně. I přesto vždy během několikadenního pobytu pár klíšťat Kája měla. Ale i to je výrazný pokrok oproti mé loňské snaze, kdy jsem vsázela zejména na domácí rozmarýnový repelent. V klíšťaty zamořeném terénu bych proto udělila zásypu od Dokonalé lásky tak sedm hvězdiček z deseti. Na čistě přírodní přípravek je to podle mě fajn výsledek. Doporučuji jej rozhodně ještě kombinovat s další ochranou. Já přidávám do krmení pivovarské kvasnice a navíc po příchodu z venku pečlivě prohlížím exponovaná místa (zejména hlavu).

Na závěr ještě zmíním cenu. Antiparazitální zásyp Láska 33 koupíte aktuálně v e-shopu Dokonalé lásky za 394 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.