Recenze

Recenze: Salámy OK Pet – Naturis

Jelikož dost cvičíme a fenka je dost náchylná při stresu na nežraní obyčejných odměn v podobě granulí, hledám postupně různé možnosti, jaké odměny využívat. Nejlepší odměnou u nás je vařené maso, po zvěřině se mohla utlouct. Neminul nás ani experiment s párky či buřty, nicméně v rámci zdravějšího odměňování (a rozumných nákladů na pamlsky) se snažím co nejvíce péct vlastní pamlsky. Ovšem když není čas, je třeba něco dobrého, měkkého, mokrého a snadného na krájení.

Od známé jsem dostala tip na salámy OK Pet – Naturis. Objednala jsem si tedy salámy na akci do Dobříše (dOBříš Cup 2021). Z vedení OK Pet mi velmi vyšli vstříc, když se mi povedlo zaslat platbu včetně dopravy, která měla být zdarma v rámci předání na akci. Nabídli mi, ač vůbec nemuseli, že mi dají místo toho 2 další salámy. A tak jsme začaly testovat.

Již při vybalování salámů z tašky se o ně hlásily všechny přítomné hafiny. Moje dvě holky i fenka na hlídání. Asha, má starší fena, mi při focení chtěla dokonce salámy okousávat už přes obal.

Poté uviděl světlo světa první salám, už u krájení se mi moc líbila konzistence a voňavost, stejně tak to budilo velký zájem i u přihlížejících hladových (spíše mlsných) krků. Krájí se naprosto dokonale a v lednici bez potíží vydrží v zavřené krabičce pět dní. Jinak se dají nenačaté salámy bez obav skladovat ve špajzu, kde vydrží mnoho měsíců. Je třeba dávat pozor akorát na datum spotřeby.

Složení není až tak luxusní jako u salámů Purbello, ale pořád se dá přimhouřit oko, řekla bych takový kompromis. Rozhodně lepší, než párky či buřty. Obsahuje velký podíl dušeného masa dle druhu salámu, mořské řasy, zahuštěn je bramborovým škrobem a rýží. Ve složení dále najdete zeleninu, ovoce, přidané vitamíny a slunečnicové semínko. Ocenila bych, kdyby bylo uvedené množství v procentech, jako to bývá u jiných výrobců salámů (viz Purbello salámy nebo třeba salámy od Vetamixu).

Druhy salámů u Naturis jsou:

  • Volendammer (kuřecí maso, čerstvý sleď, čerstvý úhoř)
  • Dršťky
  • Jehněčí
  • Losos
  • Kuřecí/makrela
  • Hovězí
  • Kuřecí/hovězí
  • Krůtí
  • Kuřecí

Vybírat je tedy z čeho, my vyzkoušely hned několik druhů a chutnaly všechny naprosto bez rozdílů. Všechny salámy mají 650 g a jeden salám vás vyjde na 75 Kč. Což je příjemná cena, zvláště vzhledem k tomu, kolik udělá parády.

A co vy, vyzkoušeli jste Naturis salámy? Který druh nejvíce chutnal vašemu pejskovi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.