Recenze

Purbello – luxusní psí salámy pro každou příležitost

Když se řekne salám pro psy, většinou si představím ne moc kvalitní produkt z nespecifikovaných surovin schovaných pod názvem „maso a výrobky živočišného původu“. A tak nějak mě nikdy nelákalo jej kupovat. Pak jsem ale objevila Purbello. V čem se liší od ostatních „štanglí“ a proč je už delší dobu mojí stálicí při nakupování?

Složení bez kompromisů

Zeptáte-li se mě, co mě donutí vyzkoušet nové krmivo či pamlsky, pak je to jednoznačně složení. A to složení bez jakýchkoli nezdravostí. Za takový perfekcionismus se samozřejmě platí a Purbello není výjimkou. Jeho cena je oproti jiným psím salámům vyšší. Věřím, že však nejsem jediná, komu nevadí si trochu připlatit za kvalitu. 200 gramový salám koupíte za cca 52 – 69 Kč, 400 gramů vás vyjde v přepočtu levněji, doporučuji tedy po ozkoušení brát určitě ten větší.

Vraťme se ke složení. Jako příklad uvedu variantu s hovězím. Ta obsahuje 90 % hovězího masa a vnitřností, 4,8 % jablek, 2 % pohanky, 1,2 % lněného semínka, 1 % minerálů a 1 % vápence. I ostatní varianty obsahují vždy 90 % masa a vnitřností, celkem 8 % různé zeleniny, ovoce a bylinek a 2 % zdravých doplňků minerálů. Žádné obiloviny, barviva nebo konzervanty. A to se mi fakt líbí. Dodám, že se vyrábí v Německu, čímž sice zklamu fandy tuzemských lokálních produktů, nicméně kvalitou vstupních surovin si můžete být opravdu jistí.

Speciání požadavky na druh masa? U Purbella si vybere každý!

Purbello salámky jsou tzv. monoproteinové, což znamená, že ve složení každé z variant je vždy jen jeden druh živočišného proteinu (masa a vnitřností). V nabídce je aktuálně 7 „příchutí“. Vybírat tak můžete ze salámů

 • s krůtím, brokolicí a brambory
 • s kuřecím, mrkví a hráškem
 • s kozím, mrkví a bylinkami
 • s kachním, brambory a bylinkami
 • s hovězím, jablky a pohankou
 • s koňským masem, řepou a fenyklem
 • s jehněčím, mrkví a hráškem

A to je z mého pohledu další pecka. Takhle velký výběr snad žádná jiná značka nemá. Majitelé psích alergiků tak rozhodně nepřijdou zkrátka. A pokud váš pejsek může baštit vše, otevírá se vám hodně široká paleta chutí pro mlsný jazýček.

Takto vypadá salámek s jehněčím, mrkví a hráškem uvnitř.

Každodenní krmivo, pamlsek anebo něco jiného?

Salámy Purbello jsou za mě multifunkční a fantazii se meze nekladou. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompletní krmivo, můžete je bez váhání používat jako hlavní baštu pro vašeho hafana. Nebo je můžete vzít na dovču jako „nouzovku“ pro psa krmeného BARFem. Nebo dát do misky občas “ na přilepšenou“. Ale taky se dají využít jako super zdravý a chutný pamlsek, stačí je nakrájet na kostičky velké dle libosti. Nedrolí se a konzistenci mají tak akorát na ideální měkoučkou psí odměnu. Tyhle vlastnosti ocení zejména páníčci trénující pozitivním posilováním. Pokud máte psa, u kterého je třeba časté odměňování, je super, že jej nefutrujete hromadou pamlsků s horším složením, ale vyváženou zdravou (ale přesto voňavou a chutnou!) stravou. Samozřejmě nezapomeňte zkrmené množství započítat do krmné dávky, aby se vám pejsek moc nezakulatil 🙂

Ještě musím zmínit další super možnost využití. A to jako náplň do plnitelných interaktivních hraček typu Kong a taky do lízacích podložek, jako je např. LickiMat. Není problém napěchovat hračku buď vidličkou rozmačkaným salámem nebo nakrájenými kostkami. U podložky mám pro vás navíc tip – nakrájejte kus purbellího salámu a rozmixujte jej s vodou (poměr zvolte podle požadované hustoty) – získáte tak nejen konzistenci, která se na podložku dobře nalije, ale i větší množství dobroty na plnění podložky. A v neposlední řadě také menší množství kalorií pro psíky na dietě a menší výdaj pro vaši peněženku. Jak u kongu, tak u lickimatky vřele doporučuji na závěr naplněný kus zamrazit, což zajistí ještě delší zábavu.

Purbello nakrájíte snadno na kostičky libovolné velikosti.

Plusy, mínusy a moje dojmy na závěr

Pojďme si shrnout všechny výhody a nevýhody Purbella:

Plusy +

 • lákavé a praktické balení
 • velikánský výběr příchutí
 • naprosto zdravé složení
 • jde o kompletní krmivo
 • vysoký podíl čerstvého masa
 • monoproteinová receptura
 • možnost výběru ze dvou gramáží
 • široké spektrum využití

Mínusy –

 • vyšší cena

Díky tužší konzistenci se salám skvěle rozbaluje, stačí obal naříznout a sloupnout. Po otevření a odkrojení potřebného množství jej dávám do sáčku do lednice. Výrobce říká, že je potřeba salám poté „co nejdříve spotřebovat“. Nepokoušela jsem štěstí a vždy jej mám zkrmený nejpozději během pár dní, takže těžko říct, jaké je maximum. Moje Kája nepatří mezi úplně odolné všežravce, co stráví bez následků cokoli, a například řada konzerv jejímu trávení úplně nesvědčí. U Purbella neměla nikdy problém, věřím tedy, že máte-li pejska s citlivým zažíváním, nemusíte se bát. Voní příjemně a Kája se na ně vrhá s velkou chutí, osobně je používám jako pamlsky vyšší hodnoty a jako zmíněnou náplň do lickimatky. Často tak tvoří určitou část její denní krmné dávky. Pokud jsem vás navnadila a chcete Purbello vyzkoušet, největší výběr příchutí skladem najdete v eshopu Canipet.cz.

Moje testerka Kája a její mlsný jazýček Purbello salámy rozhodně doporučují!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.