Recenze Výživa psů

Novinky v sortimentu sušených pamlsků Natureca

Už jsme psali o úžasných sušených hovězích dršťkách a bonbonech z ovčího tuku od Naturecy. Tahle značka má v nabídce pro pejsky spoustu neodolatelných lahůdek. Nejdůležitější ale je, že jsou všechny čistě přírodní a zdravé! Nedávno svůj sortiment v e-shopu rozšířili o pořádnou kupu novinek a my jsme mohly s Kájou být u jejich zkoušení, tak se musíme podělit o naše dojmy.

Nové jehněčí trio jsme ozkoušely jako první. Jak Káje chutnalo?

Jehněčí sušené dobroty

Jako první mi padla do oka trojice jehněčích lahůdek. Nově jsou k dostání sušené jehněčí dršťky, plíce a nožky. Krmím dršťkami (čerstvými i sušenými) hrozně ráda, a to pro jejich skvělé výživové vlastnosti, takže mě moc potěšila i jejich jehněčí verze. A Káju taky samozřejmě. Plíce jsou super pro ještě nižší obsah tuku a při troše snahy se dají lámat na menší odměny, ale pozor, mají fakt silné aroma 🙂 Na nácvik přivolání je rozhodně doporučuju. Sušené nožky nejsou díky svému vzhledu úplně pro slabé povahy, ale zkušeného barfistu rozhodně nevyděsí. Zabaví na dlouho a psí chrup se pak bude blýskat.

Jehněčí plíce Natureca budou vonět i těm nejvybíravějším psíkům.

Hovězí novinky

Do sortimentu sušených hovězích pamlsků přibyly uši a kopýtka. Hovězí uši jsou skvělou a o dost méně tučnou obměnou za tradiční uši vepřové. Pro představu – vepřová ouška mají 27,5 % tuku, kdežto hovězí jen 1,7 %. Pokud máte stejně jako já pejska, co tloustne i ze vzduchu, rozhodně vám tenhle fakt nesmí uniknout. Říkáte si, k čemu jsou dobrá hovězí kopýtka? Pro mě je to jeden z objevů roku. Super dlouhotrvající žužlačka pro psa, ideální na zabavení a taky na čištění zoubků. A jako bonus se dají i naplnit nějakou dobrotou (třeba psí paštikou), chcete-li dopřát hafanovi ještě luxusnější zážitek.

Ještě nesmím zapomenout na hovězí špikové kosti plněné ovčím tukem ve dvou variantách – kalciové a uzené. Jsou vhodné pro střední a velké pejsky a zaručí jim fakt dlouhou zábavu. Přidaný ovčí tuk psi milují a je parádní hlavně pro zlepšení kvality srsti a pro zdravou kůži.

I milovníci ryb si přijdou na své

Dentální kolečka z tresky jsou fakt top! Jsou asi 4 cm velké, tvrdé a pořádně křupavé (bacha, kde je hafanovi podáváte, dost drobí). Jsou vyrobené 100% jen a jen z tresky. Mají jen něco přes 5 % tuku a hodně bílkovin a minerálů. Kája se po nich může utlouct, prostě pořádná zdravá a chutná rybí mňamka.

Kolečka z tresky potěší malé i velké milovníky ryb.

A tím to nekončí

Výčet novinek doplňují ještě tři pořádné chuťovky pro psí fajnšmekry. Na vepřové rypáky jsem koukala dost nedůvěřivě. Nemají nijak výrazné aroma, proto mě překvapilo, jak nadšená z nich Kája byla. A navíc ji rypáček zabavil na dobrých deset minut a to je u ní co říct. Pokud chcete vyzkoušet koupit psíkovi něco fakt netradičního, vřele rypáky doporučuju.

Všechny sušené psí pamlsky od Naturecy pro mě představují ideální přírodní doplněk a pochoutku v jednom, takže žádná negativa tu prostě napsat nedokážu. Máte u nich jistotu stopro přírodního složení, kvalitních surovin a hlavně chutnají. Husí krky nejsou výjimkou. Káje ohromně šmakujou a nějakou chvilku trvá, než celý krk zchroupe. Myslím, že jsou ideální i třeba jako část krmné dávky na nějaké delší tůře, my je na cesty rozhodně přibalíme.

Pořádný chřoupání pro psí labužníky zaručeno!

Jako „třešničku na dortu“ mezi novinkami bych na závěr označila sušená kuřecí křidýlka. Přepadají vás pochybnosti, protože se bojíte tepelně upravených kuřecích kostí? Není se čeho bát. Jsou zpracované tak, že se neštěpí a jsou lehce stravitelné. Nejedná se o celá kuřecí křídla, ale jen jejich malé konce. Zvládnou je tudíž i menší psíci. A ti větší, jako je moje Kája, je budou mít spíš jako rychlý pamlsek. Já je doporučuji i na ven jako hodnotnou odměnu při tréninku v náročných situacích.

Sušené kousky kuřecích křídel u nás patří rozhodně mezi favority.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.