Recenze

Nápad, který funguje: Vodítko Tamer s posuvným systémem

Určitě znáte vodítka klasická, přepínací nebo tzv. „flexiny“. Když jsem hledala prodlužovací vodítko, které by mělo délku při maximálním natažení cca 3-4 metry, narazila jsem na značku Tamer, která má unikátní posuvný systém. Po dlouhém váhání jsem jej vyzkoušela. Jak to dopadlo?

Sortiment vodítek Tamer EASY LONG

Pro ovčandu o váze 27 kg jsem zvolila vodítko pro psy 8 – 50 kg. V nabídce je také varianta pro váhovou kategorii 4 – 20 kg. Výrobce nabízí možnost vybrat si z pěti délek od 2 do 4 metrů při maximálním prodloužení.

Vodítka Tamer jsou vyráběna v mnoha krásných barevných kombinacích. Původně jsem vybírala z designů se svítivě žlutozelenou barvou, ale pak jsem narazila na elegantní černé s reflexními prvky a bylo jasno. Vybrala jsem nejdelší variantu 4 m, která umožňuje nastavení posuvným systémem rozpětí 205 až 385 cm.

Vodítko Tamer EASY LONG
Vodítko Tamer EASY LONG v černé barvě s reflexními prvky

Jedinečný posuvný systém Tamer

Dle výrobce tento originální posuvný systém umožňuje zkracování a prodlužování vodítka v celé délce, a to snadným pohybem několika prsty. To můžu potvrdit. Šikovný posuvník je asi největší předností tohoto vodítka.

Posuvný systém vodítka Tamer
Unikátní posuvný systém vodítka Tamer

Měla jsem trochu obavy, aby se vodítko samo neprodloužilo například při nečekaném škubnutí psa k objektu zájmu. Ale posuvné lanko drží krásně a po téměř čtyřech měsících používání mohu říci, že ani jednou nezklamalo.

Jak na to, když potřebujete pejska někde uvázat? Tady přijde nařadu šroubovací karabina, kterou stačí odšroubovat, vyndat lanko, připevnit vodítko, kam potřebujete a zase lanko zašroubovat zpět. Může to znít trochu složitě, ale odměnou vám je opravdu spolehlivý úvaz.

Jak nám vodítko Tamer vyhovuje?

Vodítko je krásně masivní, ale není přehnaně těžké. Působí na mě dojmem spolehlivosti i pro velkého psa, který není naučen chovat se na vodíku vždy klidně. Sympatická mi je také ruční výroba v České republice. Pevné lisované spoje slibují dlouhou životnost. Jsou sice trošku opticky výraznější, ale zvykla jsem si. Cena mi připadá odpovídající kvalitě. Mnou vybraná varianta je nejdražší možná a vyšla na 499 Kč.

Kulaté lano je velmi příjemné do ruky, neřeže ani pokud pes táhne. Narozdíl od klasických přepínacích vodítek si můžu délku zvolit opravdu jakoukoli a ne jen 2-3 možné. Také v délce vodítka nezavazí žádné další kovové prvky.

Osobně bych uvítala širší barevný sortiment u varianty s reflexními prvky, v současnosti můžete vybírat jen ze dvou černých. Nicméně i tak mě hodně potěšilo, že vůbec reflex v nabídce je. Díky možnosti volby nestandardní délky, o kterou mi šlo především, a celkové variabilitě, je za mě Tamer EASY LONG asi nejpraktičtější vodítko na trhu.

Vodítko Tamer
Vodítko Tamer EASY LONG se nám v praxi osvědčilo na jedničku s hvězdičkou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.