Recenze Zajímavosti

Pět psích filmů a seriálů na Netflixu, které musíte vidět

Fanoušků Netflixu u nás přibývá a já sama patřím mezi ty, kterým tato online streamovací služba značně zpříjemňuje večery. Pro všechny milovníky psích filmů a seriálů máme na webu jejich kompletní seznam. Na Netflixu najdete seriálů i filmů, kde hrají hafani hlavní nebo alespoň dost zásadní roli, hned několik. Pojďme se spolu blíže mrknout na ty nejzajímavější z nich (a rovnou vám tam přihodím trailery, ať vás navnadím)!

Gump – pes, který naučil lidi žít

Jako první musím zmínit český film Gump z roku 2021 z dílny režiséra F. A. Brabce. Herecké obsazení je přímo hvězdné, těšit se tak můžete například na Bolka Polívku, Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou nebo Richarda Krajčo. Celým dějem provází toulavý psí fešák Gump a vypráví příběh o lásce a naději. Příjemný hlas mu k tomu propůjčil Ivan Trojan. Film poměrně hezky poukazuje na závažné téma psích množíren a lidské nezodpovědnosti. Třešničkou na dortu pro mě osobně je skvělý soundtrack.

Ruby záchranářka (Rescued by Ruby)

Nedávno na Netflixu nově přibyl tento na první pohled nenápadný americký film. Je o sympatickém policistovi, který se vytrvale snaží dosáhnout svého snu – stát se psovodem. Nedostatek financí na koupi služebního německého ovčáka vyřeší důvtipně adopcí fenky křížence kolie z útulku. S ní ho však čeká ještě dlouhá cesta plná výzev, ale i lásky a vtipných momentů. Příběh je natočený podle skutečné lidskopsí dvojice a potěší srdce každého milovníka psů, který má rád happy endy. Já si sledování užila na jedničku s hvězdičkou, je to přesně ten typ filmu, co ve vás zanechá spoustu pozitivních emocí. Závěrem ještě musím vypíchnout fakt, že film lehce naťukne i téma tréninku pozitivním posilováním a klikrtréninku.

Těžkých sedmnáct (Diecisiete)

Tenhle španělský filmový počin by vám lehce mohl v netflixové záplavě filmů uniknout a to by byla vážně škoda! Snímek vypráví příběh samotářského sedmnáctilého kluka Hectora, který si odpykává dva roky v polepšovně. Není to žádný med, ale jednoho dne se zapojí do programu, ve kterém se učí starat o útulkové psy a trénovat je. Tak začíná jeho přátelství s opuštěným chundelatým hafanem, kterého pojmenuje Ovce. Jenže Ovci adoptují noví majitelé a s tím se Hector nedokáže smířit. Uteče proto z polepšovny s cílem získat svého jediného přítele zpět. Na cestě plné zádrhelů mu dělají společnost jeho starší bratr, se kterým teprve musí uzdravit vzájemný vztah, a umírající babička. Film je označen jako drama, ale najdete v něm i prvky pěkně hořkosladké komedie. A jak to dopadlo? Možná trochu jinak, než jsem čekala… No mrkněte sami 😉

Můj kamarád Hajzlík (The Healing Powers of Dude)

Rodinný osmidílný seriál vhodný především pro dětské diváky představuje zajímavé téma. Hlavními hrdiny seriálu jsou jedenáctiletý Noah, který trpí sociální fóbií, a jeho nový asistenční pes, malý, lehce sarkastický voříšek Hajzlík. Přestože pořad cílí na mladší diváky, hledáte-li odpočinkový séroš s roztomilým psíkem a správnou dávkou citlivého humoru, může být Hajzlík tou pravou volbou pro vás.

Hele, Bruno! (It’s Bruno!)

Na závěr jsem si nechala seriál, který je trochu z jiného soudku. Komediální a lehce (někdy víc) provokativní a rozhodně ne rodinný seriál Hele, Bruno! Osm krátkých epizod zkouknete klidně v kuse za pouhé dvě hodiny a kousek. Brooklynský týpek Malcolm a jeho malý hafan Bruno se s tím nepářou. Na drsňáka si prostě můžete hrát i s malým čoklíkem, žejo! Hned druhá scéna prvního dílu o hlazení psa cizími lidmi ze mě udělala fanynku téhle super dvojky. Na co ještě se můžete těšit? Rozhodně fajn kameru, trochu (víc) sprostých slov, nekorektní vtípky a pořádnou pejskařskou oddechovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.