Výchova a výcvik Zajímavosti

Interaktivní hračky a psí hlavolamy zažívají boom

Unavit pejska fyzicky často nestačí. Obzvlášť pokud máte doma aktivního uličníka, musíte mu zaměstnat i hlavu. Výborným pomocníkem jsou v takovém případě různé hlavolamy pro psy a interaktivní hračky.

V zahraničí je výběr skutečně veliký, ale čeští pejskaři nehodlají zůstat pozadu. V současné době tak u nás můžete vybírat z několika značek hlavolamů a obrovské škály dobrotami plnitelných hraček. V nabídce jsou dokonce také interaktivní plyšové hračky. Rozhodně se vyplatí mít doma více kousků a obměňovat je tak, aby vašemu psíkovi nezevšedněly.

Jaký psí hlavolam vybrat?

Pokud chcete vyzkoušet, jak vašemu pejskovi půjde hraní hlavolamu a nechcete zatím investovat moc peněz, doporučujeme vybírat mezi produkty značky Karlie. Z těch dražších a kvalitnějších určitě musíme zmínit švédské hlavolamy Nina Ottosson. Luxusní volbou jsou pak české ekologické hlavolamy DogLog. Všechny značky nabízí různé stupně obtížnosti, nemusíte se tedy bát, ani pokud nemáte doma zrovna psího Einsteina 🙂

Hlavolam DogLog Rolls s volitelnou obtížností

Hračky plnitelné pamlsky

V nabídce českých obchodů je tolik tvarů a barev, až vám budou oči přecházet. Vybere si rozhodně každý! Někdy je potřeba vyzkoušet více druhů, abyste našli ty, které zabaví nejlépe zrovna vašeho psího parťáka. Asi nejznámější značkou, která nabízí plnitelné hračky patří Kong. Další zajímavé hračky na pamlsky nabízí třeba Rogz, PetSafe a JW Pet.

Interaktivní plyšové hračky

Pozor, interaktivní plyšáci nejsou nic pro velké ničitele! Zato patří rozhodně k těm nejroztomilejším 🙂 Něteré v sobě mají malé pískací hračky, které musí pejsek vydolovat, do některých je možné schovávat pamlsky. Ty nejlepší kousky pořídíte od značky ZippyPaws, Kyjen nebo Kong.

Proč jsou tak populární?

Stále více majitelů pejsků se setkává s tím, že jejich čtyřnohý miláček nemá dostatečné zaměstnání a hledá si proto zábavu takovou, která se nám lidem úplně nelíbí. Investovat do psích hlavolamů a interaktivních hraček se pak rozhodně vyplatí, výsledkem je unavený a spokojený pejsek, a tedy i šťastný páníček 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.