Psí zdraví Výživa psů

Novinky od Naturecy pro zdravý pohybový aparát vašeho psa

O produktech od značky Natureca jsme psali již několikrát. Milujeme zejména jejich přírodní sušené mlsání pro psíky. Mimo něj ale postupně rozšiřují sortiment doplňků stravy a i zde sází na čistou sílu přírody. Dnes se zaměříme na dvě novinky právě z kategorie výživových doplňků, které přináší řadu benefitů pro pohybový aparát pejsků.

Vaječné skořápky

Tento produkt zaujme zejména takzvané barfaře, tedy páníčky krmící svého psa masem. Pokud z nějakého důvodu potřebujete navýšit u pejska příjem vápníku v krmné dávce a s kostmi jste opatrní, pak mleté vaječné skořápky mohou být tím pravým produktem pro vás. Samotná skořápka obsahuje zejména uhličitan vápenatý, v menší míře také například uhličitan hořečnatý a fosforečný. Z minerálů je proto nejvíce zastoupený vápník, ale i hořčík, fosfor a dokonce i železo. Minerály ale nejsou tím jediným, co skořápky umí nabídnout, protože obsahují také podskořápečnou blánu. V ní najdete kolagen, elastin a glykosaminglykany, což jsou všechno živiny, které mají velký přínos právě pro zdraví pohybového aparátu.

Díky formě jemně namletého prášku bez výrazné chuti či vůně vaječné skořápky bez problémů přimícháte do jakéhokoli krmiva. Dávkování je hračka, protože balení obsahuje šikovnou odměrku. Tu najdete ostatně ve všech sypkých doplňcích stravy od Naturecy. Výhodou používání vaječných skořápek v psí stravě je, že jimi pejska nemůžete nijak předávkovat.

Kolagen 3

Tak tahle kombinace se opravdu povedla! V přípravku Natureca Kolagen 3 najdete hned tři super účinné složky, které se skvěle doplňují – hydrolyzovaný kolagen, vitamin C a MSM. Jaký je obsah účinných látek na 1 gram výrobku?

  • 667 mg kolagenních bílkovin
  • 222 mg Methylsulfonylmethanu (MSM)
  • 111 mg kyseliny L-askorbové (vitamin C)

Hovězí kolagen je enzymatickou hydrolýzou rozložen na menší částečky, které nazýváme kolagenní peptidy. Ty mají menší molekulovou hmotnost, než například stará známá želatina, a díky tomu i výrazně vyšší vstřebatelnost. Methylsulfonylmethan známý pod zkratkou MSM je oblíbený v doplňcích výživy zejména pro svou schopnost ulevit od bolesti a zánětu v kloubech a podporovat kloubní flexibilitu. Kromě toho ale také pomáhá s obnovou výstélky střev, podílí se na produkci důležitého antioxidantu glutathionu, posiluje imunitní systém a urychluje regeneraci svalů. Synergicky jej doplňuje právě vitamin C. Spolu se podílí kupříkladu na syntéze kolagenu, antioxidační aktivitě organismu a posilování imunity. Vitamin C je za mě takový král doplňků stravy. Má opravdu širokou škálu benefitů! Kromě již zmíněných může u našich mazlíčků pomoci v boji s psincovým kašlem, nádorovým onemocněním či s různými infekcemi. Jeho dostatek u březích fen a štěňat v růstu se také ukazuje jako jeden z důležitých pilířů prevence dysplazie kloubů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.