Jak na to?

Tipy na vánoční dárky pro pejsky

Vánoce jsou za dveřmi. Máte už připravené všechny dárky? Máme pro vás několik skvělých tipů, čím obdarovat svého čtyřnohého kamaráda.

Hračky pro zábavu i trénování mozku

Kupte pejskovi nebo fenečce novou hračku. Těch není nikdy dost! Psí hry jsou často dost destruktivní a hračky je třeba pravidelně obměňovat. Chtěli byste darovat něco originálnějšího, než jsou plyšáci, míčky a uzlíky? Vyberte interaktivní hračku, která se postará nejen o pořádnou zábavu, ale i o pořádný trénink mozku.

Největší úspěch získáte samozřejmě s hračkami, které se plní pamlsky. Cílem hry je pak dobroty najít nebo vydolovat a pochutnat si na nich. Podrobnější informace se dočtete v článku Interaktivní hračky a psí hlavolamy zažívají boom.

Praktické dárky

Praktické dárky oceníte spíše vy sami, ale protože se mnohdy jedná o nákladné věci, jsou Vánoce vhodná příležitost k jejich zakoupení. Do balíčku přidejte i něco na zub, aby měl obdarovaný důvod vrtět ocasem.

Obojek, postroj, vodítko
Dnes už nejde pouze o praktičnost, ale také vzhled, k sehnání jsou nádherné designové kousky. Vybírejte tak, abyste s pejskem co nejvíce ladili. Největší nadšenci mohou mít klidně několik vodítek a střídat je podle nálady.

Obleček
Psí oblečky mají hodně odpůrců, ale v některých případech se hodí. Malí psi snadněji prochladnou, a tak je vhodné, aby měli na procházkách v mrazech bundu nebo vestu. Pro plemena, jako je bišonek, je zase nezbytná pláštěnka, protože jejich srst snadno promokne.

Kvalitní šampon, hřeben
Péče o srst není nikdy dost!

Doplňky pro zdraví a pohodu
Je váš pes sportovec? Trénujete často agility nebo každý víkend podnikáte dlouhé túry po horách? Pak určitě nebudou na škodu doplňky stravy pro zdravé klouby. Pejskům, kteří trpí bázlivostí, stresem či další psychickou nevyrovnaností, pomohou přírodní Bachovy kapky.

Zubní hygiena
Ještě se zubní hygienou nezabýváte? Je nejvyšší čas, aby Ježíšek přinesl kartáček a pastu, gel na zuby nebo jiný přípravek.

Dobroty

Co si budeme povídat, dobroty udělají pod stromečkem největší radost. Pozor – vyhněte se běleným pochoutkám z buvolí kůže. Lepší jsou pochoutky ze sušeného masa nebo kvalitní psí kapsičky a konzervy.

V dalším článku vám přinášíme tipy na dárky pro majitele psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.