Psí zdraví Výživa psů

Doplňky výživy Colafit VET rozumí kloubům vašeho pejska

Kloubní výživa u psů je velké téma mezi námi pejskaři. Ať už se jedná o vrcholového psího sportovce nebo o gaučového mazlíka, zdraví pohybového aparátu jednoduše není dobré podceňovat. Důležitá je totiž nejen léčba již vzniklých potíží, ale také jejich prevence. Produkty Colafit jsou velmi oblíbené u člověčích uživatelů, pro pejsky a jejich klouby je tu produktová řada Colafit VET, která také sází na unikátní nativní kolagen.

Kdy je důležité doplnit psí jídelníček o kloubní výživu?

Správně sestavený jídelníček je samozřejmě prvním krokem k pevnému zdraví vašeho psího kámoše. Kromě kvalitního krmiva je však dobré zvážit i podávání kvalitních doplňků stravy. Právě kloubní výživa patří k těm nejdiskutovanějším, ať už z hlediska prevence či podpory při pohybových obtížích. Chceme přeci dopřát nám i našim chlupáčům mnoho společných let prožitých radostně a bez bolesti. A rozhodně je lepší zaměřit se na prevenci potíží, než řešit až následné kulhání, bolestivost a úrazy. Ty se navíc mohou na veterině pěkně prodražit. My lidé hodně investujeme do kloubní výživy pro sebe, dopřejme zdravé klouby i našim zvířatům 😉

Kdy je tedy dobré zvážit podávání kloubní výživy svému pejskovi?

 • v období růstu u štěňat a mladých psů, zejména větších plemen
 • při jakémkoli náročnějším tréninku či psím sportu
 • při úrazu pohybového aparátu a následné rekonvalescenci
 • u plemen, která mají predispozice k potížím s pohybovým aparátem
 • u psích seniorů
 • u březích a kojících fen

K čemu je dobrý právě kolagen?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je součástí pojivových tkání. Je známo asi okolo třiceti typů kolagenu, každý má trochu jinou funkci. Všechny přípravky řady Colafit VET obsahují unikátní krystalický nativní kolagen typu I. Ten je v těle obsažen nejvíce a je považován za nejsilnější. Najdeme ho například v kostech, kloubech, vazech, šlachách a pokožce.

Co vše kolagen při pravidelném podávání umí?

 • pomáhá při prevenci kloubních onemocnění a úrazů pohybového aparátu
 • chrání a vyživuje klouby, vazy a šlachy
 • snižuje bolestivost a zlepšuje pohyblivost
 • zlepšuje zdravotní stav kůže a kvalitu srsti
 • podporuje výkon a zdraví sportujících a pracujících psů v době tréninku nebo vyššího nasazení

Mimochodem, doplňování kolagenu se vyplatí nejen u lidí a psů, ale také například u koček a koní.

V čem jsou produkty Colafit VET jedinečné

Kolagen v přípravcích Colafit VET vzniká patentovanou úpravou, díky které je dosaženo čistoty 99,99 %. Účinná látka je tu ve své nejčistší formě! Díky specifickému způsobu výroby se doplňky Colafit užívají v menších dávkách, než jiné kolagenové výrobky na trhu. A při procesu lyofilizace (tedy sušení mrazem) zůstává zachována kvalita všech aminokyselin.

Nejde o žádnou želatinu nebo hydrolyzovaný kolagen (kolagenní peptidy), jako můžete znát z mnoha jiných doplňků kloubní výživy. Nativní kolagen, který obsahují doplňky značky Colafit, působí v organismu úplně jinak a efektivněji, na principu navození či obnovení tzv. orální tolerance (v angličtině oral tolerance induction). Nativní kolagen v tomto případě plní funkci malé dávky antigenu, který se při perorálním podáním dostane do kontaktu s buňkami lymfatické tkáně ve střevě a aktivuje je, což spustí další procesy, jejichž výsledkem je tolerance dané látky celým organismem.

Pokud jste fandové lokální produkce, určitě vás potěší také to, že produkty Colafit VET jsou ryze české výroby.

Ten správný Colafit pro vašeho psa

Vybírat můžete z několika variant pečlivě sestavených pro různé věkové skupiny a plemena psů (i koček). V čem se liší a pro koho se hodí?

Colafit DOG & CAT je tvořen pouze jedinou složkou – čistým lyofilizovaným bovinním kolagenem typu I, a to ve vysoké koncentraci 11 mg v jedné kostičce! Je ideálním doplňkem pro štěňata a koťata v období růstu i pro březí a kojící feny a kočky. Skvěle pomůže také psím a kočičím seniorům a hodí se pro prevenci kloubních onemocnění nebo jako doplněk při poúrazových a pooperačních stavech u ostatních věkových kategorií.

Colafit MAX forte obsahuje kromě lyofilizovaného nativního kolagenu další vysoce účinné chondroprotektivní látky, konkrétně glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát, MSM, hyaluronát sodný a vitamin C. Je ideální volbou při akutních potížích pohybového aparátu, chronických bolestech svalů a kloubů, u psů s dysplasii kyčelních a loketních kloubů, při ztuhlosti kloubů u starších psů a při hojení poranění i jiných úrazech.

Pak tu máme ještě dva přípravky, které ocení (nejen) majitelé výstavních šampionů, protože kromě péče o pohybový aparát pomohou ke zdokonalení kvality srsti a pokožky.

Colafit 4 pro černé a bílé pejsky obsahuje kombinaci chondroprotektivních látek, které působí na zpevnění šlach a vazů a na regeneraci svalů. Jmenovitě v něm najdete kolagen typu I, glukosamin hydrochlorid a chondroitin sulfát. Každá tobolka ale navíc obsahuje také 600 µg biotinu. Ten pozitivně ovlivňuje zdravotní stav kůže a kvalitu srsti. Máte-li chlupáče s černou či bílou srstí, tato varianta je ideální právě pro něj. Colafit 4 je vhodné podávat pro prevenci kloubních onemocnění, sportovním a pracovním psům, štěňatům velkých a obřích plemen v růstu nebo pro doplnění kolagenu a zlepšení kvality srsti.

Colafit 5 pro psy s barevnou srstí má stejné složení co se týká chondroprotektiv, hodí se tedy pro všechny výše uvedené případy. Obsahuje méně biotinu, ale zato v něm najdete navíc beta-karoten, který u barevných psů zvyšuje kontrast barev a zvýrazňuje pálené znaky.

Více informací naleznete na https://colafitvet.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.