Výchova a výcvik Zajímavosti

MET konference 2024 se blíží a opět to bude velkolepé!

Rok utekl jako voda a už se nám blíží největší akce pro fanoušky moderního etického tréninku, naše milovaná MET konference. Pokud jste nadšenci force-free tréninku neboli tak zvané „pozitivky“, určitě si nemůžete nechat ujít tuhle parádní on-line akcičku, kde vystoupí top trenéři a psí odborníci ze zahraničí i z České republiky. Na koho se můžete 9. a 10. března těšit?

Hvězdné zahraniční obsazení posune vaše znalosti psího tréninku na další úroveň

Ken Ramirez patří mezi trenérskou špičku současnosti. Má více než 50 let zkušeností a je výkonným viceprezidentem a vedoucím výcviku Karen Pryor Clicker Training. Vydal řadu knih, z nichž některé byly přeloženy i do českého jazyka a nesmí chybět ani ve vaší knihovničce. Na letošní MET konferenci bude mít hned dvě přednášky – Jak úspěšně na rušivky, generalizaci a desenzitaci a Práce s psí agresí: Přehled a srovnání přístupů.

Simon Prins byl nejprve vojenským potápěčem v NATO, pak ho cesta zavedla ke kynologické jednotce nizozemské policie. Má za sebou 25 let tréninku psů na speciální operační mise. Ale pozor – pomocí pozitivního posilování! Vede online tréninkovou akademii a napsal knihu Dog training decoded. Přednášet bude na téma Pokročilé techniky a technologie v tréninku.

Victorii Stilwell zná široká pejskařská veřejnost díky pořadu Buď já nebo pes (v originále It’s me or the dog). Je také autorkou několika knih, má vlastní podcast a založila vzdělávací instituci pro trenéry. Pro diváky MET konference si připravila přednášku na téma Budování psí odolnosti.

Hannah Branigan můžete znát díky podcastu s vtipným názvem Drinking from the toilet, kde spolu s dalšími trenéry řeší témata tréninku pozitivním posilováním v reálných situacích. Napsala knihu Awesome obedience a se svými psy úspěšně závodí v obedience, agility, conformation, sportovní kynologii a rally obedience. Těšit se můžete na její přednášku Našlápnuté posílení: Jak zvýšit „drive“ u každého psa.

Ani Češi nezůstávají pozadu, zaměří se na psí zdraví

Za Českou republiku vystoupí dvě přednášející, slovenská veterinářka Jana Radošovská a specialistka na pohybový aparát psích sportovců Veronika Uhlířová.

Paní doktorka Radošovská je známá zejména díky své knize Elza radí: Skôr než prídeš k veterinárovi a díky svému instagramovému profilu, který je nabitý praktickými radami pro psí páníčky. Přednášet bude o důležitém a často podceňovaném tématu – péči o psí zuby.

Veronika Uhlířová je vystudovanou veterinární lékařkou, trenérkou psů a terapeutkou Dornovy metody pro zvířata. Specializuje se zejména na péči o psí sportovce a pořádá dogfitness semináře. Proto není divu, že její přednáška bude na téma Vědomá péče o pohybový aparát psa.

Jak ukořistit levnější vstupenky?

Teď už je vám určitě jasné, že si to nemůžete nechat ujít, že? Tak honem koupit vstupenky na webu MET konference! Kdo chce ušetřit, musí to stihnout do konce ledna, protože díky tomu si budete moci poslechnout přes 18 hodin přednášek za pouhých 2590 Kč, pak už cena vstupenek poroste.

Neoplýváte-li jazykovou vybaveností, nemusíte se bát, všechny přednášky budou tlumočené do češtiny profesionálními tlumočníky! A záznam přednášek v češtině i angličtině je k dispozici po dobu 6 měsíců, takže se k nim můžete vracet. Navíc do měsíce od spuštění archivu můžete požádat o vrácení peněz, pokud nebudete spokojeni. Je vidět, že tým MET konference zkrátka myslí na všechno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.