Recenze

Otestovali jsme MiXÁNO, krmivo vařené v páře

Zdravé krmení vašeho psího parťáka může občas vypadat jako věda. Někdo preferuje granule, někdo BARF a někdo raději vaří. Jenže co když vás láká právě vařená strava, ale netroufáte si poskládat sami jídelníček nebo na to nemáte čas? Česká značka MiXÁNO nabízí možnost, jak krmit pejska vyváženou a zdravou směsí, šetrně vařenou v páře z čerstvého masa a zeleniny. To jsme musely s mlsnou Kájou vyzkoušet!

Kája si šmakuje při testování MiXÁNA

Co je MiXÁNO?

Na úvod se mrkneme, co vlastně tahle značka nabízí. První možností je tzv. krmný plán, kdy vám na základě informací o vašem hafanovi bude sestaven a doručen kompletní vyvážený jídelníček. Nemusíte si tak s ničím lámat hlavu. Další variantou je, že si sami vyberete z již připravených směsí. A do třetice máte možnost si zahrát na kuchaře online a namixovat pejskovi jídlo podle svých představ. MiXÁNO nabízí také B.A.R.F. směsi ze syrového masa pro případ, že raději barfujete.

Jak naše testování MiXÁNA probíhalo?

Přestože moje psí testerka Kája většinu čase baští syrové maso, rozhodla jsem se vyzkoušet raději směsi vařené v páře v konvektomatu. A to ze dvou důvodů – chtěla jsem otestovat něco úplně nového a navíc Karlička nemá ráda syrové vnitřnosti a zeleninu. Vařená u ní někdy projde, tak uvidíme!

Kurýr nám dovezl deset balení směsí po 800 gramech, což byla stanovená dávka na 1 den (Kája váží 27 kg). Na vyzkoušení jsme měly všechny čtyři druhy hotových směsí – hovězí, krůtí, kuřecí a vepřovou. U balení je na zadní etiketě se složením dokonce uvedeno jméno pejska, pro kterého bašta je, což je moc milý detail. S čím je potřeba počítat, je místo v mrazáku. Protože v ledničce si necháte porce na dva dny dopředu a zbytek je potřeba zamrazit. Takže majitelé malých mrazáků, pozor na to! Než objednáte, snězte všechny svoje zmrzliny, ať se vejde psí jídlo 🙂

Čtyři druhy hotových směsí MiXÁNO

Složení aneb jaké dobroty MiXÁNO obsahuje

Jako první jsem naservírovala té mojí psí holce krůtičku. Další dny jsme to prostřídaly. Po otevření MiXÁNO krásně voní. Obsažené maso a vnitřnosti jsou hrubomleté a tvoří 60 % krmné dávky. 39 % patří zelenině a luštěninám, 1 % pak zbývá na vitamíny, minerály a další doplňky, například pivovarské kvasnice a lněné semínko. Na první pohled je znát, že směsi jsou vyráběné z prvotřídních surovin v potravinářské kvalitě.

Krůtí směs MiXÁNO jsme otestovaly jako první

Jako přílohy k masu můžete v mixech najít mrkev, červenou řepu, sladké brambory, zelenou čočku, červenou čočku, hrášek, květák a brokolici. Vepřová směs neobsahuje červenou řepu, místo ní má ale červenou čočku.

Vizuální rozdíl mezi směsí hovězí (vlevo) a vepřovou (vpravo)

Chutnalo Káje?

Nebudu vás už dál napínat. Chutnalo, a moc! Pokaždé když jsem balíček otevřela, tak se nemohla dočkat. Misku vždy vymetla rychlostí blesku, takže moje pokusy o focení musely být rychlé. Napoprvé jídlo zhltla dokonce tak rychle, že jsem měla starost, aby ho v sobě udržela. Příště jsem ji zkusila zpomalit sevírováním v plnitelných hračkách, což mělo také velký úspěch. Pokud tedy rádi používáte například Kong, Toppl nebo lízací podložky, MiXÁNO je super varianta, čím je naplnit.

MiXÁNO se skvěle hodí i do žrádlem plnitelných hraček

Při testování pro tuto recenzi jsem neřešila postupný přechod ze stávající stravy (z většinové části BARF doplněný zastudena lisovanými granulemi jako pamlsky). Možná i proto si první dva dny Kája trochu poprděla, ale pak už to bylo zase ok. Oproti syrové stravě se o něco zvětšil objem bobků, což neberu jako mínus, ale jako důsledek vyššího procenta zeleniny ve stravě (jinak zeleninu vpodstatě nekrmím, jelikož ji syrovou až na výjimky nežere a zelenou část stravy dotuji nepranými dršťkami). Kája je tak trochu (víc) zmlsaná a vyžaduje střídání druhů masa. V tomto bodě MiXÁNO nezklamalo a na svou porci se pokaždé moc těšila. Pro náročné psí gurmány jej mohu stoprocentně doporučit. Jelikož jsou směsi monoproteinové, tedy vždy pouze z jednoho druhu masa, snadno si vyberou i majitelé psích alergiků. Jako další plus musím vyzdvihnout jednoduchost přípravy krmení. Protože mám doma malé miminko, často není času nazbyt a musím rychle čtyřnohého hladovce nakrmit, aniž bych rozmýšlela, co rozmrazím a nakombinuji. Pokud stejně jako já nechcete svému psímu kamarádovi pouze sypat granule, ale chcete, aby pro něj bylo jídlo zážitkem, vyzkoušejte MiXÁNO a dejte nám vědět, jak jste si ho užili 🙂

Dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.