Recenze Výživa psů

Hledáte ideální pamlsek pro psa? Zkuste sušené plíce

Jestli něco máme s Kájou rády, tak jsou to recenze pamlsků. Dnes pro vás mám rychlý tip na pochoutku, která je univerzální téměř pro každého pejska a většinou chutná i těm největším mlsounům. Podíváme se totiž zblízka na sušené plíce.

Dlouhou dobu jsem kupovala asi nejčastěji dostupné plíce vepřové. Ale pak jsem zjistila, že naše oblíbená Natureca má v nabídce plíce hovězí a jehněčí. A právě o těch bude dnešní článek.

Proč zkusit sušené plíce pro psy?

Důvod je jednoduchý – jde o čistě přírodní pamlsek bez jakýchkoli přidaných škodlivých konzervantů, barviv a vůní. Navíc je tzv. jednodruhový, což je fajn pro pejsky, u kterých si musí majitel dávat pozor na některé druhy masa z důvodu alergií. Plíce značky Natureca jsou sušené šetrným způsobem, díky tomu si zachovávají mnoho živin a mají přitažlivou vůni a chuť. Aspoň tedy pro ty naše psí mlsouny. Obsahují zejména vitaminy skupiny B, A a E. A také mnoho minerálů, například železo, zinek, selen, vápník a hořčík. V neposlední řadě jsou skvělým zdrojem velkého množství všech esenciálních mastkých kyselin. Oceňuji také poměrně nízký obsah tuku – hovězí plíce mají 14,2 % tuku a jehněčí ještě méně – 9,8 %. Tahle zdravá dobrota je tedy ideální i pro hafany na dietě.

Moje dojmy ze psí ochutnávky

Sušené plíce používám v různých situacích. Nejčastěji podávám větší kousky, a to buď jako pamlsek při odchodu z domu nebo jako extra odměnu v náročné situaci venku. Pokud potřebuji dát menší kousek, nejdou vždy úplně snadno nalámat. Můžete si je případně doma předem nařezat ostrým nožem. Hovězí plíce jsou křehčí a měkčí, ty jehněčí pak tvrdší. Největší radost mám ale z toho, že jsou k dispozici právě plíce jehněčí. Snažím se totiž zařadit do jídelníčku jiné druhy masa, než ty nejčastěji zkrmované (kuřecí, hovězí). A jehněčí bývá často schůdnou variantou pro psí alergiky.

Kája je sice velký žrout, ale hodně druhů sušených pamlsků se jí poměrně rychle „přejí“ a už pro ni nejsou tak atraktivní. To ale neplatí pro sušené plíce. Ty jsou zkrátka takový stálý oblíbenec a nadchnou ji pokaždé, když je vytáhnu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.