Recenze

Medailonek Pet2Me se vyplatí nejen pro psí útěkáře

Povinné čipování psů sebou přineslo i otázky ohledně tzv. psích registrů. Už víme, že mít čip nestačí. Jednou ze spolehlivých databází, kde můžete vytvořit profil vašemu mazlíčkovi, je registr Pet2Me. Jeho tvůrci navíc nabízí unikátní moderní medailonky s QR kódem. A na tuhle vychytávku se spolu podíváme.

Co je to QR kód a jak pomůže najít vašemu pejskovi cestu domů?

Klasická psí známka má na sobě většinou jméno psíka a telefonní číslo na majitele. To je samozřejmě prima věc, ale dnes má již téměř každý chytrý telefon a byla by škoda nevyužít i možností, které nám moderní doba nabízí.

QR kód je tvořen čtvercovou mřížkou bodů a narozdíl od svého známějšího „bráchy“, EAN čárového kódu, v něm může být zakódováno velké množství dat. Navíc přestává být čitelným až po poškození velké části kódu. Dnes již jsou lidé zvyklí vídat QR kódy na mnoha místech, například bývají součástí reklam, vizitek nebo faktur. Jak to v praxi funguje? K přečtení kódu vám stačí stáhnout si zdarma jakoukoli z mnoha možných aplikací, tzv. čteček QR kódu. A přesně tak snadno může pomocí chytrého telefonu kód „přečíst“ nálezce a bude rychle přesměrován na stránku s profilem vašeho hafana v registru, odkud vás může ihned kontaktovat.

Takto vypadá stránka, která se objeví nálezci po přečtení QR kódu

První dojmy z medailonku

U medailonku mě na první pohled zaujala nejen jeho funkčnost, ale i design. Je líbivý a hezky minimalistický. Úchyt, kterým se připevňuje na obojek či kšíry, stojí za zmínku. Nandat jde trošku ztuha, ale to je vlastně výhoda, protože máte jistotu, že si jej pejsek třeba při hře nedopatřením neurve. Rozhodně je to spolehlivější a elegantnější řešení než klasické kroužky, kterými se obvykle psí známky připevňují.

Zajímavě řešené uchycení spolehlivě drží a váš psí nezbeda tak medailonek neztratí.

Rozměry medailonku Pet2Me jsou 3 x 3,5 cm, je lehounký a nebude překážet ani malému pejskovi. QR identifikační medailonek koupíte v e-shopu za 199 Kč.

Daly jsme mu zabrat… Jak to zvládl?

Pokud preferujete kovové známky, mohlo by vás vylekat, že je medailonek vyrobený z plastu. Ale nebojte, je to fakt držák! Při dlouhodobém testování jsem jej schválně připnula Káje na očko u postroje, na kterém již byla připevněna kovová karabinka s další známkou, a zároveň jsem tam připínala i poměrně masivní karabinu vodítka.

Medailonek všechnu zátěž ustál zcela nepoškozen, jen trochu ušpiněn. Kód, který je gravírovaný laserem, je stále stejně perfektně čitelný. Za odolnost má tedy ode mě jedničku s hvězdičkou.

I po delším testování v náročných podmínkách zůstává QR kód skvěle čitelný.

Co všechno umí registr Pet2Me

Pro registraci vašeho mazlíčka do registru Pet2Me je potřeba, aby pejsek měl alespoň čip jakéhokoli výrobce. Já doporučuji pořídit i medailonek, který narozdíl od čipu může přečíst ihned sám nálezce. Rychle se tak dozvíte, kde je váš chlupatý výletník. Spojením čísla čipu a čísla medailonku v databázi tak maximalizujete šanci na jeho nalezení v případě ztráty.

Pokud má pejsek jen čip, je nutné zadat při nálezu jeho číslo do vyhledávání na webu registru. Číslo čipu mohou ale zjistit jen policisté nebo veterináři speciální čtečkou čipů.

Registrace do registru Pet2Me je zcela zdarma. Od jiných databází se liší tím, že nezveřejňuje kontaktní údaje majitelů zvířat. Nálezce tak nevidí ani vaše telefonní číslo, ale zašle vám zprávu s kontaktem na sebe prostřednictvím registru. Celý proces je jednoduchý a bezpečný.

Díky medailonku Pet2Me se váš dobrodruh může rychle vrátit domů na svůj gauč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.