Výchova a výcvik Zajímavosti

MET konference opět boduje! Jaké hvězdy v ní zazáří letos?

Zajímáte se o force-free trénink psů? Pak si do diářů zapište datum 4.-5. března 2023 (a taky si nezapomeňte koupit vstupenku!). Tento víkend se totiž koná již třetí ročník mezinárodní MET konference, tedy unikátní online akce pro psí trenéry i majitele zapálené pro moderní etický trénink.

Více než 18 hodin nabitých informacemi z psího světa

Během dvou dnů se budete moci zaposlouchat do celkem osmi přednášek „live“, tedy skvěle zorganizovaného živého přenosu. Pokud už teď víte, že byste neměli čas, nevadí, archiv bude přístupný ještě po dobu šesti měsíců. Přednášky zahraničních přednášejících můžete poslouchat v původním znění i v češtině, volba je na vás. A to vše pohodlně z domova, se svým chlupáčem.

Jako i předchozí ročníky, výběr přednášejících je prostě peckovní! Těšit se můžete na dvě úžasné české trenérky a rovnou čtyři zahraniční hvězdy.

Kdo bude přednášet a o čem?

Lenka Blachová

Za Českou republiku vystoupí trenérka Lenka Blachová, kterou můžete znát zejména pro její jedinečné psí komunikační lekce. Díky ní se páníčci i trenéři učí rozumět psí řeči, která je doslova plná komunikačních signálů, které se my lidé můžeme naučit. Lenka se ve své přednášce zaměří na to, jak má vypadat správná etiketa psího setkání.

Eliška Pavetta Šuhaj

O enrichmentu pro psy bude přednášet Eliška Pavetta Šuhaj. Na sociálních sítích ji proslavila zejména facebooková skupina Pes a volnočasové aktivity. Je absolventkou Enrichment Master Class, mezinárodní mentorkou hersenwerku, Dynamic Dog Practitioner a v neposlední řadě také certifikovanou psí fitness trenérkou.

Kay Laurence

Slavná britská trenérka Kay Laurence si pro diváky připravila hned dvě přednášky. Ta sobotní s názvem Je to pro psa přínos? se zaměří na to, jak si osvojit dovednosti pro lepší práci se psem a srozumitelnější komunikaci s ním. A také jak vnést do cvičení více radosti. Druhý den přijdou na řadu dvě kratší prezentace za sebou, první s názvem Management, nebo trénink? a druhá Technologie signálu.

Leslie McDevitt

Americkou trenérku Leslie McDevitt u nás v ČR proslavila především hra „Podívej se na“, která je tolik oblíbená u majitelů reaktivních psíků, a také její kniha Poslušnost i bez vodítka. Její první přednáška bude právě o kontrapodmiňovacích hrách pro posílení sebedůvěry – LAT (Podívej se na) a LATTE. Druhá přednáška má název Síla „pattern games“ a představí vám slavné hry z dílny Leslie a vysvětlí, jak si je přizpůsobit pro sebe a svého psa tak, abyste využili maximum jejich benefitů v různých situacích.

Ádám Miklósi

Maďarský odborník na chování psů Ádám Miklósi, bude mluvit o sociální hierarchii a dominanci u psů. To je mezi pejskaři velmi oblíbené a zároveň často i velmi nepochopené téma. Profesor Miklósi vede katedru etologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Eötvöse Loránda v Budapešti a je také spoluzakladatelem projektu Family Dog Project, který se zabývá interakcemi mezi člověkem a psem z etologické perspektivy.

Bob Bailey

Celý víkend uzavře přednáška Stručná historie výcviku zvířat z pohledu Dr. Roberta E. Baileyho. Legendární Bob Bailey je více než 60 let mezinárodním lektorem a učitelem trenérů zvířat. Během své kariéry pracoval se 140 druhy zvířat a byl také výkonným a provozním ředitelem společnosti Animal Behavior Enterprises, která jako první použila metodu operantního podmiňování B. F. Skinnera.

Kde koupíte vstupenku a zjistíte podrobnosti?

Vstupenku na on-line MET konferenci, zakoupíte ZDE. Do konce února ji můžete mít za cenu 2690 Kč, poté o dvě stovky dráž. A pozor! Pokud dáte do kupy minimálně čtyřčlennou skupinu nadšenců, můžete využít speciální skupinové slevy 15 %! Na webu konference se dočtete, jak na to a také mnoho dalších podrobností o průběu akce a obsahu přednášek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.