Výchova a výcvik Zajímavosti

MET konference podruhé – na koho se můžete těšit tentokrát?

Dočkali jsme se, druhý ročník mezinárodní online konference pro pejskaře a trenéry psů v Česku a na Slovensku už se pomalu blíží… Od 1. února si můžete zakoupit vstupenku na tuto jedinečnou akci, kterou budete moci sledovat z pohodlí domova 2. a 3. dubna. Loňský ročník potěšil výběrem přednášejích snad každého nadšence moderního etického tréninku, a to včetně těch nejnáročnějších diváků. Letos MET konference nasadila pomyslnou laťku ještě výš a vytáhla naprosté trumfy z řad zahraničních trenérů. Ty navíc doplňují další tři úžasné osobnosti z české kynologické scény.

Kdo vystoupí na MET konferenci 2022?

Chirag Patel patří bezpochyby k celosvětové trenérské špičce. Vystupuje na mnoha mezinárodních konferencích, vidět jste jej mohli také v pořadu Nightmare Pets SOS na BBC. Na MET konferenci bude mít hned dvě přednášky – v sobotu na téma Agresivní chování psů, jeho pochopení a řešení a v neděli se můžeme těšit na Praktická řešení běžných tréninkových situací pomocí pozitivních metod.

Protože agrese u psů je velké téma, jsem nadšená, že další hvězdou letošní konference bude Michael Shikashio. Tento americký trenér se specializuje právě na agresivní chování psů a na práci s ním bez použití averzivních metod. Je mentorem programu Agresivita u psů prestižní Mezinárodní asociace poradců pro chování zvířat (IAABC) a působí jako soudní znalec pro pokousání psem. Jeho přednáška má název Jak porozumět a pracovat s psí agresí na lidi.

Malena DeMartini je specialistkou na separační úzkost u psů. V přednášce Jak si poradit se separační úzkostí se zaměří na nejčastější symptomy, prevenci a hlavně řešení tzv. „separačky“. Strach ze samoty je jedním z nejčastějších problémů psů a jejich páníčků a Malena zasvětila jeho řešení svoji profesionální kariéru.

Pokud se zajímáte o psí komunikaci, kniha Konejšivé signály má u vás v knihovničce určitě čestné místo. Její autorka, známá norská trenérka Turid Rugaas, na poslední chvíli přislíbila účast na MET konferenci, a to s přednáškou nazvanou Pes společenský. V ní se zaměří na moderní etické postupy socializace psa.

Z českých top trenérů si letos poslechneme Martinu Klimešovou, která se proslavila především jako úspěšná agility závodnice (je například několikanásobnou světovou šampionkou) a propagátorka tréninku pozitivním posilováním. Povídat bude o Ideální motivaci a vhodně zvolených kritériích pro trénink psů.

Jméno Júlia Bukovinská je spojeno především s psím sportem zvaným obedience, není tedy divu, že zrovna ji uslyšíte přednášet na téma Využití obedience v každodenním soužití. Júlia se se svými psy několikrát účastnila mistrovství světa v obedience, soutěží také v záchranařině a trénují nosework.

Posledním slibovaným lákadlem druhého ročníku MET konference je jméno Martina Vondráková. Pokud jste někdy řešili problematické stříhání drápků svého miláčka a pohybujete se na sociálních sítích, pak jste jistě byli odkázáni právě na její projekt Jak na drápky, kterému se věnuje od roku 2017. Ve facebookové skupině, která aktuálně spojuje víc jak 11 tisíc pejskařů, se dozvíte vše potřebné o tréninku ke spolupráci a úspěšném zvládnutí psí pedikůry bez stresu.

MET konference pro profíky i pejskaře začátečníky

Ať už jste profesionální kynolog nebo novopečený pejskař, máte se rozhodně na co těšit. Během jednoho víkendu vás čeká 16 hodin praktických rad a úžasných poznatků z psího světa. Přednášky můžete poslouchat buď v originálním znění nebo v kvalitním zpracování v češtině. Pokud se vám termín živého vysílání nehodí nebo nemáte možnost strávit celý víkend v klidu u obrazovky, nemusíte se bát, záznam bude k dispozici na další tři měsíce.

Stejně jako loni vás konferencí provede sympatická dvojice – profesionální trenér psů Robert Zlocha spolu s Petrou Kejklíčkovou. Vstupenky můžete zakoupit online na webu MET konference, do konce února navíc za zvýhodněnou cenu.

Také si můžete přečíst o loňském ročníku MET konference.

Foto: archiv MET konference

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.