Psí zdraví

Novinka v pojištění psů – Pojištění Pet2Me

Víte, že pojištění není jen pro lidi? Už jste někdy přemýšleli, že by bylo fajn, kdyby vám někdo pomohl uhradit účet u veterináře při nečekaném úrazu či nemoci pejska? Nebo třeba proplatit dražší věc, kterou váš hafan zničil sousedovi v nestřeženém okamžiku? Katastrofických scénářů, které se mohou stát, je mnoho a je určitě fajn být předem připraven.

Jaké jsou možnosti pojištění u psů?

Dnes už je běžné, že vašemu pejskovi můžete zařídit jak zdravotní pojištění, tak pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Někteří majitelé v případě škody způsobené psem využívají i tzv. „pojistku na blbost“, která je součástí pojištění domácnosti. Z vlastní zkušenosti ale doporučuji připojistit ještě pejska zvlášť.

V posledních letech pejskaři v České republice využívali nejvíce pojištění od Generali České pojišťovny, České podnikatelské pojišťovny a PetExpert (ČSOB).

Nová možnost na trhu – Pojištění od Pet2Me

Od ledna 2022 mají zodpovědní psí páníčci další možnost. Tou je pojištění pod značkou Pet2Me. Ta se zapsala do povědomí majitelů díky šikovným identifikačním medailonkům a téměř bezkonkurenčnímu registru psích čipů. V tomto projektu Pet2Me spojilo své síly s všeobecnou pojišťovnou Halali, a.s. Vybírat můžete ze tří variant pojištění s chytlavými názvy – Mazánek, Parťák a Dříč. Ty se liší výší ročního pojistného a samozřemě částkou proplacených nákladů. Nejlevnější roční pojistné tak vychází na 2500 Kč, respektive 2600 Kč, přidáte-li i odpovědnost za škodu.

Na co se pojištění Pet2Me nevztahuje a s čím vám naopak pomůže

Pojistit můžete pejsky už od věku 5 měsíců. Nejvyšší možný věk psa při uzavření pojistky je 8 let. Pojištění můžete sjednat maximálně do 10 let věku psa. Podmínkou je, aby hafan měl registrovaný mikročip a povinné očkování.

Pojištění psa Pet2Me vám pomůže uhradit tyto náklady:

  • léčba nemoci či úrazu ve výši 25 – 60 000 Kč v závislosti na vybrané variantě
  • úhyn z důvodu úrazu či nemoci
  • léčebné náklady v rámci EU
  • náklady na hledání při ztrátě psa
  • náhrada za ztracený medailonek
  • náklady na ubytování při zaběhnutí psa či hospitalizaci majitele
  • pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou psem (volitelné)

Pojištění se nevztahuje na preventivní či kosmetické veterinární zákroky, ani na náklady vzniklé hrubou nedbalostí. Také jej nemůžete uplatnit na náklady vzniklé v důsledku nemocí či dědičných vad, které měl váš pejsek už v době uzavření pojištění. Nebo při uhynutí v důsledku nemoci, proti které mohl být pravidelně očkován, ale nebyl.

Pokud se rozhodnete pojistit svého pejska právě u Pet2Me, můžete to udělat snadno pomocí online formuláře. Nahlášení škody je možné také online formulářem, pokud jste zaregistrování v bezplatném registru Pet2Me. Další možností je stáhnout si formulář k vyplnění a zaslat jej emailem. Veškeré „papírování“ je tedy rychlé a jednoduché.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.