Recenze

Nový dojemný psí film? The Art of Racing in the Rain

V červnu jsme vás informovali o chystaném zfilmování knihy Umění závodit v dešti aneb jak jsem byl psem od spisovatele Gartha Steina. Film měl v českých kinech premiéru v srpnu. Ode dneška je konečně možné jej shlédnout v digitální podobě, tedy například přes Google Play, Apple TV nebo Amazon Video.

Knižní předloha filmu se mi moc líbila, byla jsem proto víc než zvědavá, jak si s ní poradí tvůrci filmu. Ti mě naštěstí nezklamali. I když dle mého očekávání film sice vynechal některé části knihy, případně si je trochu poupravil, byla jsem nadšená. Co mě trochu překvapilo, bylo označení žánru jako komedie / drama. Nepopírám, že ve filmu jsou i vtipné momenty, nicméně jako komedii bych jej úplně neoznačila.

Příběh vypráví zlatý retrívr Enzo, kterého v originále namluvil velmi příjemným hlasem Kevin Costner. Enzův páníček, automobilový závodník Denny Swift (Milo Ventimiglia), musí ve svém životě bojovat nejen na závodní dráze, ale také ve svém osobním životě, kdy je nucen se po ztrátě milované ženy Eve (Amanda Seyfried) soudit o svěření vlastní dcery do péče. Film The Art of Racing in the Rain je zároveň prošpikovaný dojemnými scénami z lidsko-psího soužití a nenechá žádné oko milujícího pejskaře suché. Za mě dávám pět hvězdiček z pěti 🙂

Milujete sledování filmů o psech? Prohlédněte si náš kompletní seznam psích filmů a seriálů!

Úvodní fotografie: Photo © Twentieth Century Fox Film Corporation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.