Psí zdraví Recenze Výživa psů

Doplňky stravy pro zdravého psa v kondici

Co má společného mnoho majitelů psů? Snaží se najít pro své miláčky ideální stravu. Ať máte třeba psího sportovce, seniora, hafana se zdravotními problémy či v rekonvalescenci, nebo jen zkrátka hledáte možnosti, jak vašemu chlupáčovi přilepšit, určitě koukáte po různých doplňcích stravy. Těch je na trhu opravdu hodně a není snadné se v nich orientovat. My si dnes posvítíme na „multivitamín“ a „proteiňák“ značky Natureca.

Jsou doplňky skutečně potřeba?

Ještě v úvodu bych chtěla objasnit můj pohled na tuto problematiku. Na sociálních sítích se totiž často řeší otázka podávání mnoha doplňků a reakce bývají spíše negativní ve stylu „pokud krmíš vyváženě, doplňky jsou zbytečné“. To je ale za mě jen jakási polopravda. Ano, vyvážená strava je základ, na kterém musíte stavět, ALE… První věc je, že velkou roli hraje původ surovin. Krmíte-li průměrným masem z velkochovů ze zvířat, co nikdy ani neviděla trávu, pak obsah živin není úplně top. Dalším problémem je znečištění životního prostředí a to, že ani v přírodních zdrojích již nenajdeme tolik vitamínů a minerálů jako dřív. A do třetice je potřeba uvažovat i nad tím, že psi s námi žijí mnohdy v silně chemicky znečištěných městech a domácnostech, často i ve stresujícím prostředí, a jejich organismus dostává víc zabrat. A ještě k tomu někteří z nás po svých psech chceme sportovní výkony hodné lidského profesionálního sportovce. Možná je na čase jim trochu přilepšit, viďte?

Tak prvně ty „vitamíny“

Natureca Multi dog je čistě přírodní multivitamínový a minerální doplněk, který využívá benefitů tzv. superpotravin. Podporuje psí imunitní systém a můžete s ním obohatit jídelníček vašeho psa, ať už krmíte syrovým či vařeným masem nebo granulemi.

Pojďme rovnou mrknout na složení, protože to je to, co mě u doplňků výživy zajímá jako první. Natureca Multi dog obsahuje mořskou řasu kelpu, sladkovodní spirulinu a chlorellu, arktický krill a jeho protein, pivovarské kvasnice, sušená vejce a vaječné skořápky, lososový olej, žraločí chrupavku, vitamín C, colostrum (sušené delaktózované mlezivo) a Beta-glukan.

O blahodárných účincích řas jsem psala již v článku Řasy ve výživě psa. Když si jej přečtete, musí vám být jasné, proč nesmí chybět i jako součást tohohle „mulťáku“. Krill dodává přípravku nejen typickou rybí vůni, která psí strávníky nadchne, ale i vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Pivovarské kvasnice jsou plné vitamínů skupiny B a těší se u pejskařů velké oblibě. Žraločí chrupavka pomáhá udržovat klouby vašeho miláčka zdravé. Vitamínu C není nikdy dost a jeho vliv na zdraví a obranyschopnost organismu je tak rozsáhlý, že mě moc potěšilo, že tady se na něj nezapomnělo. Colostrum a Beta-glukany pak pomáhají zvýšit přirozenou imunitu díky svým jedinečným vlastnostem.

Jak vidíte, přípravek je poskládaný ze samých přírodních surovin obsahujících vysoké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, nenasycených mastných kyselin a mnoha dalších důležitých látek. Neobsahuje žádné suroviny pochybného původu a působení. Za mě tak splňuje očekávání na jedničku. Multi dog podporuje především imunitní systém a mozkové funkce pejska, urychluje rekonvalescenci, pomáhá udržovat zdravé zuby bez plaku a detoxikuje organismus. Podávat jej můžete jak preventivně, tak i ve vyšších dávkách v akutních případech (oslabení organismu, nemoc, úraz, podvýživa, vysoká fyzická či psychická zátěž).

Multi dog je ve formě sypkého prášku, takže jej snadno zamícháte kamkoli. Chuť a vůně je zjevně pro pejsky lákavá, Kája si vůbec nestěžovala.

Proteinová směs není jen pro sportovce

Když se mluví o proteinových doplňcích v lidské výživě, určitě si hned všichni z vás představí sportovce, ještě líp fitness „šílence“, co na sobě hrozně makají. A možná se ptáte, proč by něco takového potřeboval vlastně pes. Samozřejmě je hodně pejsků, kteří se věnují vrcholovému sportu a musí se udržovat nasvalení a v perfektní kondici. Pro takové je směs proteinů skvělým doplňkem. Ale nejen pro ně. Kromě budování a udržování svalové hmoty slouží proteinová směs k dobré rekonvalescenci po sportovním výkonu nebo pro „naboostování“ v průběhu dlouhotrvajícího závodu či práce (třeba na takový dogtrek značka ideál!). Své využití má ale i u pejsků po těžší nemoci, po operaci nebo jiném oslabení psího organismu. A samozřejmě je vhodná i pro psy, kteří se v jídle vrtají a špatně žerou.

Natureca Dog protein mix má pro všechny uvedené případy krásně vychytané složení, směs obsahuje 5 druhů proteinu – sleďový, sardinkový, krillový, játrový a lososový. Ty jsou upravené hydrolýzou, díky čemuž mají vysokou stravitelnost bez zatížení trávicího ústrojí a také nezpůsobují alergie. Mix je vhodný pro podávání i před nebo během sportovního výkonu pejska. Obsahuje 86 % bílkovin a 6 % tuku.

Proteiňák od Naturecy je jemný prášek světle béžové barvy. Voní po rybách, což vzhledem ke složení nepřekvapí. Káje voní i chutná a není problém jej podat samostatně bez zamíchání do žrádla, je to pro ni dobrota. Pokud používáte dnes tolik oblíbenou lízací podložku pro psy, můžete ji práškem poprášit jako zajímavou variantu servírování, u nás se olizování proteinového mixu setkalo s velkým úspěchem. Řešíte-li dostatečné napájení psa na závodech, místo rozmíchávání konzervy ve vodě apod. vychytávek můžete vodu ochutit právě touhle voňavou směsí a využít tak její benefity na maximum. Neobsahuje žádné umělé aroma nebo konzervanty a jako vždy Natureca nezklame čistě přírodním složením 🙂

Směs proteinů od Naturecy má rozhodně všestrannější použití, než mě na první pohled napadlo. Skvělá chuť je pro pejsky příjemný bonus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.