Hlavolamy pro psy jsou v poslední době velmi oblíbené. Pomáhají zabavit chytré psí hlavičky a jsou další z možností, jak zpestřit domácí aktivity vašemu čtyřnohému parťákovi. Dnes vám přinášíme recenzi na jeden z hlavolamů české značky DogLog, kterou jsme zmínili již ve článku o interaktivních hračkách.
Vyroben v České republice a s láskou k přírodě
Psí hlavolamy DogLog si mě získaly okamžitě svým designem a eco-friendly materiály. Za vznikem značky stojí pan Michal Faitl. K výrobě hlavolamů jej přivedl jeho vlastní psí společník. Po dlouhém zkoušení a hledání vhodných materiálů tak český trh obohatil o zajímavý sortiment psích hlavolamů. V současné době můžete vybírat ze sedmi různých druhů a zvolit tak tu správnou obtížnost pro vašeho chlupáče.
Pro začátečníky i pokročilé hráče
Obtížnost hlavolamu DogLog Rolls je variabilní v závislosti na tom, kolik hracích „kamenů“ odeberete či naopak přidáte. S tím vám pomůže obyčejný šroubovák. Proto jsem si jej také vybrala jako nás první hlavolam. Nechtěla jsem totiž kupovat pro štěně ten úplně nejlehčí, když mi z něj přeci postupně vyroste Einstein, no ne? Výrobce obtížnost označil jako level 1-3. Pro představu, v nabídce je pak jako nejtěžší level 4 (DogLog Starter).
Jak se hraje?
DogLog Rolls má celkem 8 políček, do kterých je možné schovat pejskovi mlsku. Můžete si vybrat, která z nich zakryjete vytahovacími kameny s provázkem (0-4 ks) a která posuvnými kameny (až 7 ks), které jezdí v drážce a pes je nemůže vytáhnout. S variabilitou si tak můžete krásně pohrát a obtížnost uzpůsobit zkušenosti vašeho miláčka. Zezačátku doporučuji použít méně hracích kamenů a spíše ty posouvací. Já u malého štěněte musela na několik měsíců přestat používat vytahovací kameny s provázkem, protože jejich kradení a hraní si s nimi jej bavilo více, než samotný hlavolam 🙂 Uvidíte sami, jaké možnosti vám budou vyhovovat.
Z čeho je hlavolam vyrobený a co hygiena?
Krásný přírodní vzhled jde ruku v ruce s použitými ekologicky nezávadnými materiály. Těmi jsou MDF dřevovláknitá deska, dubové dřevo a bavlněný provaz. Pohromadě vše drží díky zdravotně nezávadnému lepidlu a kovovému šroubu. Když vidíte ten přírodní design, hned vás asi napadne, že musí být problém s čištěním. Za mě je opak pravdou. Uznávám, že ovčanda není velký slintač, ale i tak jsem měla drobné obavy. Hlavolam však používáme dlouho a pořád vypadá krásně a čistě. Na úvodní fotografii je vyfocen po více jak roce používání. Při hraní je samozřejmě potřeba používat suché či polosuché pamlsky. V případě znečištění stačí hlavolam otřít vlhkým hadříkem. Oslintané a vlhké části nechejte vždy před dalším hraním vyschnout. Jak je na tom s odolností? I přes to, že moje psí testerka se ráda zkouší občas dobývat dovnitř pomocí drápání, následky tak zanechává skutečně minimální. Samozřejmostí je, že psa nenecháváte s hlavolamem bez dozoru, hra slouží jako obohacení vašeho společně stráveného času!
Kde a za kolik?
Hlavolamy DogLog zakoupíte ve více internetových i kamenných obchodech. Eshop výrobce si můžete prohlédnout zde. Cena psího hlavolamu Rolls je 1090 Kč. Pokud se vám podaří ztratit či zničit hrací kameny, můžete si od obou druhů zakoupit náhradní sadu 4 ks za 149 Kč.